Prototypowanie

Prototypowanie

Od ponad 6 lat jedną z głównych specjalizacji firmy MManufaktura to projektowanie maszyn i elementów linii produkcyjnych. Każdy z naszych projektów dopasowany jest do indywidualnych potrzeb i wymagań klientów. Dzięki doświadczeniu i wiedzy naszych specjalistów, wykorzystujemy  sprawdzone rozwiązania oraz technologie zwracając uwagę na aspekty ekonomiczne. Projektujemy kompletne urządzenia i maszyny, a nasza oferta jest komplementarna i dostosowana do Państwa potrzeb.

Biuro konstrukcyjne MManufaktura oferuje Państwu kompleksową usługę projektowania maszyn i urządzeń.

W ramach naszych usług otrzymają Państwo kompletną usługę, która rozpoczyna się od przedyskutowania koncepcji i wyciągnięcia odpowiednich wniosków poprzez nakreślenie strategicznych cech i parametrów do projektowania maszyny lub urządzenia.

Na podstawie ustalonych danych tworzymy projekt i poddajemy go prototypowaniu. Dzięki temu nasi specjaliści oddadzą Państwu sprawdzoną i niezawodną maszynę. Oferujemy również produkcję oraz wytworzenie pełnej dokumentacji, która umożliwi wprowadzenie maszyny do obrotu, a także inżynierię wsteczną i przeprowadzanie symulacji.

Nasza działalność opiera się na środowisku CAD 3D. Stworzone przez nas maszyny i urządzenia są zgodne z dyrektywą UE 2006/42/WE, a na państwa życzenie również certyfikowane przez odpowiedni organ. Współpracujemy z wieloma podwykonawcami. Jesteśmy w stanie zaoferować Państwu realizację każdego wykonalnego projektu – niezależnie od stopnia jego skomplikowania.

Poznaj naszą pełną ofertę.

Projektowanie maszyn i urządzeń – jak działa Biuro Konstrukcyjne MManufaktura?

Projekty realizujemy w oparciu o wypracowany, efektywny model działania bazujący na zdobytym doświadczeniu przy współpracy z naszymi klientami.

1. Konsultacja z klientem na temat wymagań i potrzeb

Przeprowadzając szczegółowy wywiad z klientem, uzyskujemy kluczowe dane i informacje dotyczące wymagań, potrzeb oraz ograniczeń ekonomicznych dotyczących zamówionych usług projektowania maszyn i urządzeń.

2. Opracowanie koncepcji

Bazując na zgromadzonych informacjach, możemy opracować skuteczną i zoptymalizowaną koncepcję projektową, która uwzględnia istotne aspekty realizowanego zamówienia. W ten sposób projekt urządzenia lub maszyny zostaje dostosowywany do indywidualnych potrzeb naszych klientów. W naszych realizacjach wykorzystujemy analizy MES i obliczenia CAE.

3. Prototypujemy i unikamy błędów

Przed zatwierdzeniem projektu, konstruktorzy biura konstrukcyjnego MManufaktura dokonują kompleksowego prototypowania projektu w celu wyeliminowania błędów konstrukcyjnych, takich jak: kolizje, czy zwiększone zużycie elementów i materiałów eksploatacyjnych. Co więcej, metodyczne prototypowanie uwzględnia łatwość dalszego serwisu i konserwacji maszyny lub urządzenia, a także jego zgodność z aktualnymi przepisami.

4. Skutecznie optymalizujemy

Optymalizując projekt konstrukcyjny, redukujemy koszty serwisu i produkcji zamówionej maszyny. Dzięki temu nasi klienci uzyskują gwarancję atrakcyjnej cenowo obsługi i eksploatacji maszyny.

5. Tworzymy narzędzia do produkcji

Po finalnym zatwierdzeniu projektu, zabieramy się do jego realizacji. W tym celu tworzymy narzędzia niezbędne do produkcji projektu konstrukcyjnego zamówionej maszyny. W ramach tworzonych narzędzi znajdują się formy wtryskowe i kompozytowe oraz narzędzia do obrabiarek o odpowiednich cechach i parametrach.

6. Tworzymy kompletną dokumentację DTR

Dokumentacja Techniczno-Ruchowa to niezbędny dokument, który stanowi szczegółową i ostateczną instrukcję obsługi maszyny lub urządzenia. DTR jest w pełni zgodna z dyrektywą 2006/42/WE.

Dlaczego DTR jest tak ważna? Dowiesz się w tym artykule.

7. Wdrażamy maszyny i przygotowujemy szkolenia kadry

Po pomyślnym wdrożeniu, zapewniamy odpowiednie szkolenia z zakresu obsługi, eksploatacji i serwisu maszyny, by Państwa pracownicy mogli poprawnie jej używać oraz prawidłowo przeprowadzać konserwację.

Wspieramy naszych klientów na każdym etapie

współpracy.

MManufaktura zajmuje się nie tylko projektowaniem maszyn, ale również pomaga działom utrzymania ruchu przy planowaniu konserwacji. Dostarczamy części – często zmodyfikowane i ulepszone, zajmujemy się również inżynierią wsteczną.

Kompleksowa realizacja usług projektowania maszyn u jednego wykonawcy umożliwia prawidłową optymalizację całego urządzenia. Konstruktor zna każdy detal zaprojektowanego urządzenia i wie, jakie problemy lub usterki mogą w niej wystąpić. Wykonywanie całości zlecenia przez jeden podmiot minimalizuje ryzyko pominięcia pewnych elementów w projekcie lub zaniechania niektórych czynności projektowych. Jednocześnie praca przebiega szybciej i sprawniej, ponieważ odchodzi konieczność przekazywania i zapoznawania się z dokumentacją przez innych wykonawców.

Zapraszamy do zamówienia kompletnej usługi projektowania maszyn i urządzeń w biurze konstrukcyjnym MManufaktura!

WordPress Theme built by Shufflehound. Wszelkie prawa zastrzeżone.
MManufaktura 2011-2018